KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12088138
*
nr 1208 8138
Bertil Widbrant
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Sträckande svanar, signerad. Olja på duk, 50x60 cm
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 oktober 2018
kl 19:10:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/9 20:52:55
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bertil Widbrant
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bertil Widbrant
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil widbrant djurmotiv flygande svanar fågel fågelmotiv fåglar olja olja på duk oljemålning sjöfågel sjöfåglar sträckande svanar svanar sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30
*
Bertil Widbrant
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Bertil Widbrant
nr 1208 8138
Bertil Widbrant
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Sträckande svanar, signerad. Olja på duk, 50x60 cm
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/9 20:52:55 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bertil Widbrant
Bertil Widbrant, född 1914 i Malmö, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Bertil Widbrant
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bertil widbrant djurmotiv flygande svanar fågel fågelmotiv fåglar olja olja på duk oljemålning sjöfågel sjöfåglar sträckande svanar svanar sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 18:30